II etapowe szkolenie ma na celu przybliżenie odpowiedzi na pytania:
  • jak integrować procesy ciała, emocji i umysłu w pracy klinicznej;
  • jak uwalniać zablokowane procesy na granicy kontaktu
  •  jak wyłaniać figury powstałe w ciele
  • jak ujawnia się dynamika sztywnego Gestaltu w organizmie
  •  jak podtrzymywać świadomość ciała klienta -specyficzne interwencje związane z ciałem – wchodzenie w kontakt nieinwazyjny
Szkolenie zorientowane jest na włączenie metod i narzędzi bioenergetycznej pracy z ciałem w proces psychoterapii, możliwości ich wykorzystania w różnych formach pomocy psychologicznej. Formuła szkolenia daje możliwość zdobycia wiedzy teoretycznej, zastosowania jej w praktyce oraz pracy na własnym materiale klinicznym.
 
DLA KOGO:
Psychoterapetki_uci Gestalt oraz psycholożki/psycholodzy, psychoterapeutki_ci innych podejść, terapeutki_ci, specjalistki_ści terapii uzależnień, pedagożki/ pedagodzy oraz osoby zajmujące się szeroko rozumianą pomocą psychologiczną.
WYMIAR: 50h
 
KIEDY:
I etap 15-17 czerwca 2024 GDYNIA
II etap 21-23 czerwca 2024 POZNAŃ
 
HARMONOGRAM:
I MODUŁ:
sobota i niedziela 9.00 – 14.00 i 15.30 – 20:00
poniedziałek: 9.00 – 15.00
II MODUŁ:
piątek i sobota: 9.00 – 14.00 i 15.30 – 20:00
niedziela: 9.00 – 15.00
 
INWESTYCJA: 3400 zł lub w 2 ratach po 1700 zł
 
PROWADZĄCA: Aleksandra Replin
Od 25 lata nieustannie odkrywam siebie i innych na rzecz rozwoju i zmiany osobistej w myśl cytatu: „Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie” Mahatma Gandhi.
Poszukiwanie odpowiedzi: Kim jesteś ? Jak jesteś ? – to zaproszenie do niepowtarzalnej przygody integrującej wewnętrzny świat. Humanistyczne wartości są dla mnie gruntem w każdym wymiarze istnienia. Podążanie w kierunku jakości kontaktu, świadomości, integralności, pełni kontaktu traktuje, jako codzienność. Ruch i cielesność są domem dla żywotności i witalności.
Przeżywam Gestalt zarazem, jako metodę, jak sposób życia dla każdego i na każdy dzień.
Jestem certyfikowaną psychoterapeutką i superwizorką EAGT, ECP, PTPG oraz specjalistką Terapii Uzależnień. Odbyłam również szkolenia: Psychoterapia poprzez ciało A. Lowena; Analiza transakcyjna; Neuroafektywny Model Relacyjny. Praktykę kliniczną prowadzę od 1998 roku. Aktualnie prowadzę prywatną praktykę kliniczną w Poznaniu i jestem trenerką w WSPG.