Jolanta Czernek

Superwizorka

Jest chemiczką z pierwszego wykształcenia oraz psycholożką, psychoterapeutką i superwizorką psychoterapii Gestalt. Ukończyła Szkołę Trenerów i Psychoterapeutów w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie (1997) oraz Szkołę Superwizorów w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie (2009).

Miejscem pierwszej pracy była Politechnika Gdańska, wydział Chemii Leków oraz praca naukowa w tym zakresie. W kolejnych latach pracowała jako nauczycielka chemii w liceum ogólnokształcącym i równocześnie podjęła własną psychoterapię oraz kształcenie w zawodzie psychoterapeutki Gestalt. Następnie przez 8 lat pracowała w Ośrodku Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wejherowie kierując tam świetlicą socjoterapeutyczną oraz 2 lata jako terapeutka odwykowa. W latach 1996 – 1998 była członkinią Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wejherowie w ramach, której uczestniczyła w pracach Zespołu ds. Lecznictwa. W latach 2000-2010 pracowała w Centrum Interwencji Kryzysowej PCK w Gdańsku, gdzie prowadziła spotkania interwencyjne z osobami będącymi w kryzysie życiowym. W okresie 2003- 2005 była przewodniczącą stowarzyszenia „Stop Przemocy w Rodzinie”.

W latach 2006-2008 była członkinią Zespołu ds. Lecznictwa i Pomocy Rodzinie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gdańsku. Współpracowała z różnymi organizacjami prowadząc szkolenia i warsztaty, np. Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Fundacją ETOH, Fundacją Batorego, Ministerstwem Sprawiedliwości oraz z gminami woj. pomorskiego. W latach 2008-2015 była członkinią Zarządu Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt. W okresie 2016-2020 pracowała w Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie jako trenerka prowadząca zajęcia ze studentami, w 2019 też jako superwizorka.

Od 1995 prowadzi nieprzerwanie prywatną praktykę psychoterapeutyczną, a od 2010 pracuje równolegle w dwóch Poradniach Zdrowia Psychicznego na terenie Trójmiasta, prowadzi superwizję indywidualną i grupową. Od 2021 współpracuje z Wielkopolską Szkołą Psychoterapii Gestalt jako superwizorka.

Jeśli masz jakieś pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji.
Serwis wykorzystuje pliki cookies w celu zagwarantowania pełnej funkcjonalności.
Wszystkie prawa zastrzeżone © WSP Gestalt 2022. wykonanie — PRESTOMEDIA.PL