Już nie muszę jeździć do Gestaltu, to Gestalt przyjechał do mnie….”-

to słowa jednej z uczestniczek pierwszej edycji Szkoły Psychoterapii Gestalt w Poznaniu.
I tak to się zaczęło ….. 

Historia naszej Szkoły to przede wszystkim ludzie. Grupa Psychoterapeutów i Trenerów z wieloletnim stażem i doświadczeniem pracy terapeutycznej uruchomiła w Poznaniu Szkołę Psychoterapeutów Gestalt. To pierwsza taka inicjatywa w zachodniej części Polski. Od 2015 roku zjeżdżamy się z całej Polski, aby z energią dzielić się wiedzą, profesjonalizmem, doświadczeniem ze studentami i przyszłymi psychoterapeutami. Z powodzeniem rozwijamy się realizując Misję Szkoły.

A POCZĄTEK BYŁ TAKI :

2013/2014
Aleksandra Replin i Jolanta Cieplińska inicjują pomysł tworzenia i organizowania Szkoły Psychoterapii Gestalt w Poznaniu

2014
powstaje pierwszy projekt logo i nazwy Szkoły

Po konsultacjach w środowisku zaprzyjaźnionych terapeutów i przyjaciół pozostaje nazwa: Wielkopolska Szkoła Psychoterapii Gestalt (ważne było zaznaczenie w nazwie miejsca i łatwo brzmiący skrót). Aleksandra rozpoczyna intensywne prace nad nowym projektem logo i po konsultacjach w wyniku tego procesu pod koniec roku zatwierdzone zostaje obecne logo.

2015
czerwiec –  Aleksandra Replin i Jola Cieplińska pracują nad programem, ideą szkolenia, wizją Szkoły i planami organizacyjnymi oraz stroną internetową. Z osobistych powodów pod koniec czerwca Jola ogranicza swoją aktywność do bycia trenerem /terapeutą w zakresie treningów terapeutycznych i interpersonalnych. W tym czasie dołącza do inicjatywy Iga Zielińska, która chce się uczyć warsztatu od Aleksandry oraz od kolejnych trenerów. W listopadzie rozpoczyna asystenturę podczas zajęć I edycji i zostaje pierwszą asystentką WSPG. Kończąc asystenturę w 2017 wycofuje się ze współpracy z WSPG rezygnując z  możliwości dołączenia do zespołu
Pod koniec roku mają miejsce ważne wydarzenia:
• do współpracy przyjmują zaproszenie Marta Rommel, Małgorzata Justyńska-Szopa, Karol Furmanik oraz Dorota Szmatuła (która w początkowej fazie bierze udział w superwizjach zespołu i analizie programu, jednak ze względów zdrowotnych prowadzenie warsztatów rozpoczyna w 2018 )
• zgłoszenie inicjatywy WSPG do EAGT i gratulacje oraz serdeczne życzenia sukcesów Gianniego Francezetti (Prezydenta EAGT)
• listopad rusza I edycja szkolenia

Szkoła ma swoją pierwszą siedzibę w starej kamienicy na ul. Rybaki.

Sprawami administracyjnymi zajmuje się Iga Zielińska do 2017

2016
rozpoczyna się współpraca z koordynatorem akredytacyjnym EAGT Nurith Levi, która osobiście odwiedza Szkołę w 2017 i 2018 roku, prowadzi genialne warsztaty i wspomaga wizję Szkoły cennymi uwagami.
Powstaje Zespół starszych trenerów (Aleksandra, Jola, Marta, Dorota, Małgosia, Karol ) który pod kierownictwem Aleksandry Replin opracowuje 4 letni program Szkoły Psychoterapeutów Gestalt. Pod koniec roku zaproszenie do zespołu przyjmuje Jacek Panster. Zespół wspomaga się superwizjami pod kierownictwem Ewy Matłosz-Mamak.

2017
z zespołu wycofuje się Karol Furmanik (z decyzją powrotu w późniejszym czasie),  zgłaszają się chętni terapeuci do asystowania w zajęciach kolejnych edycji Marta Kołacińska, Iza Jaskólska, Krzysztof Juchacz. Do prowadzenia dwóch treningów przyjmuje Monika Szymańska, ale nie zostaje w zespole. Zaproszenia do współpracy przyjmują również Ewa Czaplińska, Anna Słysz.
Dzięki współpracy z PTPG WSPG otrzymuje zaproszenie do udziału w spotkaniu Liderów Szkół Gestalt w Europie, które odbywa się w Tomaszowicach p. Krakowem. WSPG reprezentują Aleksandra Replin i Marta Rommel.
Od września szkoła zmienia miejsce i od teraz zajęcia odbywają się w nowoczesnym budynku biurowca przy ul. Dąbrowskiego 75/18, biurem przez krótki czas zajmuje się Iza Nowak, po której na stałe współpracuje i administruje Emilia Broniewska-Nawrot.
W LISTOPADZIE WSPG ZOSTAJE CZŁONKIEM EAGT !

2018
• Rusza już V edycja I etapu Pomoc Psychologiczna w ujęciu Gestalt
• W maju po rozmowach rekrutacyjnych ruszył II etap Szkoły Program Kliniczny
Zaproszenie do Zespołu przyjmują kolejni terapeuci Marzena Niewczas i Grażyna Rybczyńska
Od stycznia Jola Cieplińska decyduje się na zwiększenie aktywności na rzecz Szkoły.
….. no i Gestalt się domknął …- powiedziała Ola

Wielkopolska Szkoła Psychoterapii Gestalt to inicjatywa Kobiet, (wiedźm jak nas określiła jedna z uczestniczek II etapu, czyli kobiet które wiedzą). Kobiet pełnych pasji, możliwości i aktywności. Kobiet z dorobkiem zawodowym, ale przede wszystkim doświadczeniem życiowym. Naszą główną ideą było stworzyć nowe miejsce szkoleniowe na mapie polskiego Gestaltu, otworzyć polski Gestalt na Europę, świat, wyjść z wieloletniej izolacji i zastałych schematów. Ale przede wszystkim stworzyć miejsce autonomiczne, demokratyczne, tworzyć nowy model uczenia się, w oparciu o mistrzowski Zespół, o równy profesjonalizm i doświadczenie wszystkich trenerów i terapeutów pracujących czy współpracujących z WSPG.

„Terapia Gestalt polega między innymi na tym, że Klient nadaje znaczenie tego co w nim i w jego polu, znaczenie tego co jest. A nie polega na tym, że Terapeuta wie jak ma być lub wie, że ma być jakoś.
Ma być jak jest, a nie jakoś.”

W naszym polu jest odpowiedzialność, granice, są figury i ich tła, świadomość jak działa pole umacnia nas w przekonaniu, że warto było, jest i będzie.
Wszystkim nam życzymy powodzenia, sukcesów i oczywiście szczęścia!

Jeśli masz jakieś pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji.
Serwis wykorzystuje pliki cookies w celu zagwarantowania pełnej funkcjonalności.
Wszystkie prawa zastrzeżone © WSP Gestalt 2022. wykonanie — PRESTOMEDIA.PL