Natalia Żuk-Michałowska

Jestem socjolożką kultury i psychoterapeutką Gestalt. Ukończyłam 4-letnią, całościową Szkołę Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych, akredytowane przez European Association for Gestalt Therapy (EAGT) w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt (IIPG) w Krakowie. W 2015 roku certyfikowałam się w Polskim Towarzystwie Psychoterapii Gestalt, a w roku 2020 – przeszłam procedurę recertyfikacji.

Psychoterapię indywidualną prowadzę nieprzerwanie w ramach prywatnej praktyki od początku 2012 roku, a od czasu do czasu – warsztaty psychologiczne o różnorodnej tematyce (np. dotyczące poczucia własnej wartości lub depresji). Od samego początku mojej pracy współtworzę i rozwijam Pracownię Psychoterapii Gestalt w Łodzi. W latach 2013-2014 oraz 2016-17 współprowadziłam grupę terapeutyczną dla dorosłych. Byłam także koterapeutką podczas pięciodniowych treningów terapeutycznych w IIPG.

Poza psychoterapią, współorganizowałam ogólnopolską kampanię i cykl warsztatów „RE:akcja w depresji” oraz byłam współzałożycielką magazynu PTPG „Fenomen Psychoterapii” – pełniłam funkcję redaktorki, korektorki i redaktorki naczelnej.

W pracy korzystam ze wszelkich swoich doświadczeń osobistych, terapeutycznych i zawodowych. Najważniejszymi są dla mnie własna terapia indywidualna i grupowe treningi terapeutyczne. Cenię też sobie moje doświadczenie w pracy z młodzieżą (harcerstwo, socjoterapia, mentoring). Niezmiennie fascynuje mnie terapia par, w której przyświeca mi idea badania, jak jest „pomiędzy” partnerami. W gruncie rzeczy podobnie widzę proces terapeutyczny w terapii indywidualnej i grupowej – uważam, że pierwszym i chyba najważniejszym krokiem ku zmianie jest rozpoznanie, jak jest na granicy kontaktu, między osobą a środowiskiem. W pracy relacyjnej i dialogicznej, baczną uwagę przykładam do ciała klientów i często pracuję z jego fenomenami bezpośrednio. Do repertuaru metod gestaltowskich dołączam techniki bioenergetyczne Alexandra Lowena oraz z nurtu Sexual Grounding Therapy, które zajmuje się psychoseksualnym i relacyjnym rozwojem od poczęcia aż do śmierci (jestem w trakcie cyklu szkoleniowego w tym podejściu). Wszystko zależy od tego, co w danym momencie jest adekwatną odpowiedzią na to, co pojawia się w polu terapeuta-klient (oraz w odniesieniu do kontraktu terapeutycznego). Wszystko może mieć znaczenie i okazać się ważne – to utrzymuje mnie w zaciekawieniu, obecności i gotowości do działania w kontakcie z klientem i z samą sobą.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji indywidualnej, grupowej oraz grupowej interwizji, które są dla mnie źródłem wsparcia i rozwoju.

natalizuk.pl

Jeśli masz jakieś pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji.Kontakt  →

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celu zagwarantowania pełnej funkcjonalności.