Jacek Panster - Starszy Trener

Jestem absolwentem i byłym wykładowcą Uniwersytetu w Toronto, dyplomowanym psychoterapeutą Instytutu Gestalt w Toronto, z certyfikatem EAGT. Posiadam uprawnienia do pracy indywidualnej i grupowej, w tym rekomendację trenerską Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Systematycznie rozwijam swoje kompetencje zawodowe uczestnicząc w międzynarodowych szkoleniach, szczególnie w zakresie relacyjnej pracy ciałem/ruchem i psychopatologii w ujęciu gestalt.

Od 2003 roku pracuję z dorosłymi z różnych środowisk kulturowych i społecznych w Polsce i zagranicą. W ramach własnej działalności „Poza Granice” prowadzę psychoterapię indywidualną, w której łączę podejście somatyczne i rozwojowe. Korzystam z osobistych doświadczeń i różnych form rozwijania świadomości ciała i ekspresji ruchowej. Moja praktyka jest głęboko zakorzeniona w nurcie gestalt, ale przy tym otwarta na jej pozaeuropejskie źródła, w tym buddyzm i szamanizm, z którego czerpię inspiracje w obszarze głębokiego kontaktu człowieka z naturą. Integruję też współczesną perspektywę z dziedziny psychologii rozwojowej, filozofii, neuronauki i nauk społecznych.

Prowadzę warsztaty rozwojowe i szkolenia dla terapeutów-praktyków, np. autorski projekt Ruch do Kontaktu, często w ramach współpracy z ośrodkami szkolącymi w nurcie terapii humanistycznych. Przez 5 lat byłem w zespole krakowskiego Centrum Counsellingu Gestalt, a w 2017 roku dołączyłem do WSPG jako trener szkoleniowy. Na szkoleniach promuję zaangażowane uczenie (się), które integruje procesy poznawcze z ucieleśnionym doświadczeniem studentów/ek. Zajęcia są okazją do współtworzenia wiedzy, w procesie dialogu, z uwzględnieniem różnorodnych doświadczeń osobistych i zawodowych uczestników/czek, co wspiera ich w poszukiwaniu i rozwijaniu własnego stylu terapeuty/ki.

Moje kwalifikacje:

  •  Dyplom M.A.: University of Toronto (2001)
  •  Dyplom Psychoterapeuty Gestalt (terapia indywidualna i grupowa): Gestalt Institute of Toronto, Kanada (2004)
  •  Rekomendacja I i II stopnia Trenera Treningu Interpersonalnego: Polskie Towarzystwo Psychologiczne (2010)
  • Certyfikat Terapeuty Integralnej Pracy z Ciałem i Terapii Ruchem: Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy, Wielka Brytania (2014); w trakcie szkolenia dyplomowego
  •  Certyfikat z Rozwojowej Psychoterapii Somatycznej (DSP): Center for Somatic Studies, USA (2018); w trakcie szkolenia nauczycielskiego
  •  Certyfikat Psychoterapeuty Gestalt: European Association for Gestalt Therapy (2019)

Przynależę do organizacji zawodowych:

  •  Polskie Towarzystwo Psychologiczne
  •  Polskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt
  •  European Association for Gestalt Therapy

Jeśli masz jakieś pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji.Kontakt  →

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celu zagwarantowania pełnej funkcjonalności.