Warsztat z Gail Feinstein - “Rola ciała w Terapii Gestalt i pracy z fizycznymi procesami w połączeniu ze świadomością sensoryczną i kreatywnym oddychaniem”

Z przykrością informujemy, iż Gail z powodów wiązanych z pandemią odwołała swój przyjazd do Polski. 

Warsztat dla studentów i absolwentów WSPG oraz psychoterapeutów Gestalt do 5 lat praktyki (niezwiązanych z WSPG) 17-19.09.2021, 25 godzin

 

Harmonogram:

piątek: 9.00-13.00, 15.00-20.00;

sobota: 9.00-13.00, 15.00-20.00

niedziela: 9.00-13.00, 15.00- 18.00).

Proponowana liczba osób w grupie: 20 – 25.

Cena: 275 Euro lub 1250 zł

Warsztat w języku angielskim, tłumaczony na język polski. Tłumaczenie jest już wliczone w cenę warsztatu.

 

Warsztat superwizyjny dla psychoterapeutów i superwizorów 
16.09.2021 (czwartek), 8 godzin

 

Harmonogram:

czwartek: 9.00-13.00; 15.00-19.00

Proponowana liczba osób w grupie: 10-14.

Cena za warsztat: 295 euro lub 1340 zł 

Warsztat w języku angielskim, tłumaczony na język polski. Tłumaczenie jest już wliczone w cenę warsztatu. 

Zgłoszenia: gestalt.wspg@gmail.com

                                                                                     

Informacje o prowadzącej:


Gail Feinstein praktykuje psychoterapię od ponad 30 lat. Jest terapeutką Gestalt i coachem zorientowaną na pracę z ciałem. Prowadzi praktykę w Nowym Jorku. Jest międzynarodowym trenerem, superwizorem i konsultantem. Posiada pełne członkostwo w New York Institute for Gestalt Therapy. W przeszłości pełniła funkcję prezydenta NYIGT oraz Association of Advancement of Gestalt Therapy. Gail studiowała i praktykowała terapię Gestalt pod kierunkiem Laury Pearls, którą uważa za swoją mentorkę. Uczyła się też wielu rodzajów pracy z ruchem, ciałem, oddechem, multi-sensualnej percepcji, somatycznego i relacyjnego mindfulness oraz praktyk medytacyjnych.

                                                                                     

Informacje o warsztacie:


„Praca z procesem fizycznym i rola ciała w psychoterapii. Psychoterapia Gestalt jest terapią holistyczną, w pełni ucieleśnioną, w której fizyczne doświadczenie i ekspresja są nieodłączną częścią naszego istnienia i funkcjonowania. W naszych ciałach doświadczamy i rozwijamy wzorce odrętwiania się i desensytyzacji. To ogranicza naszą zdolność do odczuwania, pozostawiając nas „poza kontaktem” ze sobą i ze światem. W tym warsztacie, dzięki zwolnieniu, zatrzymaniu, słuchaniu i przykładaniu uwagi do doświadczania (z chwili na chwilę), znajdziemy drogę do ugruntowania i pogłębiania intymnego kontaktu z naszym oddychającym ciałem. Będziemy obserwować jak używamy oddechu do tego, aby czuć mniej i żyć mniej, tracąc nasze ożywienie i witalność. Poprzez zwracanie uwagi na oddech, ruch, relacyjną uważność oraz wizualizację kierowaną będziemy eksplorować odczuwanie siebie - bardziej kompletnie i bez osądzania. Poprzez sensualne badanie i eksplorację odkryjemy to, co utraciliśmy, schowaliśmy, zapomnieliśmy. Doświadczymy, że mamy możliwość przełączenia się z „hamowania” na „zamieszkanie” naszych ciał, wnosząc świeży wgląd, uwolnienie i nowe możliwości. Warsztat koncentruje się na rozwijaniu świadomości doznań i doświadczeń z ciała oraz wnoszeniu tego do relacji. Rozwijając zdolności percepcyjne do obserwowania procesów fizycznych i osiągając dostęp do naszej fizycznej egzystencji, wspieramy efektywną komunikację, empatię i twórcze zaangażowanie. Uczestniczenie w naszym „ucieleśnionym poczuciu istnienia” daje nam olbrzymią ilość informacji o tym, co dzieje się w środowisku i oferuje taki wgląd w rzeczywistość klienta, który jest niemożliwy do osiągnięcia poprzez komunikację werbalną”.

Jeśli masz jakieś pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji.Kontakt  →

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celu zagwarantowania pełnej funkcjonalności.