Trening wprowadzający do psychoterapii Gestalt

28 maja - 1 czerwca 2022

 

Będziemy uczyć się Gestaltu poprzez doświadczenie, doświadczenie bycia w grupie, w relacjach interpersonalnych z innymi. Trening da możliwość badania własnych sposobów budowania relacji i ograniczeń w kontakcie - który to kontakt stanowi podstawę pracy psychoterapeutycznej w Gestalcie. Pozwoli też poszerzyć świadomość własnych granic i rozumienie granic innych ludzi. Będzie okazją do eksperymentowania, wychodzenia poza usztywnione schematy.


Prowadząca: Kamila Biały psychoterapeutka Gestalt
Prowadzący: Dominik Sałdak psychoterapeuta Gestalt

Zapraszamy:

- Osoby zainteresowane Gestaltem
- Studentów szkół terapeutycznych Gestalt

„Im bardziej idziesz do miejsc, które są niekomfortowe, tym więcej możesz odkryć”
Peter Philippson

 

 Czego możesz się spodziewać?

Podstawą treningu jest doświadczenie bycia członkiem grupy. Daje to możliwość badania własnych sposobów budowania relacji i ograniczeń w kontakcie z innymi ludźmi. Pozwala poszerzyć świadomość własnych granic i rozumienie granic innych ludzi. Jest okazją do eksperymentowania, wychodzenia poza usztywnione schematy. Udział w treningu jest okazją do poszukiwania odpowiedzi na pytania np. o to dlaczego relacje, które buduję, są właśnie takie, co sprawia, że angażują tak dużo energii a dają tak mało satysfakcji. Praca w grupie daje szansę pracy - w bezpiecznych warunkach - nad wątkami zapoczątkowanymi w terapii indywidualnej; poprzez swoją specyfikę stanowi „laboratorium” o dużo większym zakresie możliwości.
Trening będzie prowadzony w oparciu o teorię i metodologię psychoterapii Gestalt.
Trening spełnia wymogi akredytacyjne EAGT.

O prowadzących: 

Kamila Biały

Jestem socjolożka i certyfikowaną psychoterapeutką Gestalt (European Association of Gestalt Therapy), od ponad 10 lat pracuję w gabinecie indywidualnie i z parami. Większość moich klientów i klientek to osoby LGBTQIA. Wspołpracuję z łódzką Fabryką Równości. Jako trenerka pracuję w Polsce (jestem członkinią Wielkopolskiej Szkoły Psychoterapii Gestalt, współpracuję z Polskim Instytutem Ericksonowskim) i zagranicą (Caucasus Institute of Gestalt Therapy and Family Psychotherapy). Aktywnie działam w międzynarodowych stowarzyszeniach i ruchach promujących perspektywę Gestalt na zewnątrz jak i integrującą środowisko Gestalt od wewnątrz (humansofgestalt.com, newgestaltvoices.org, IAAGT - tu współprowadzę sekcję Social Activism Special Interest Group). Piszę naukowo o psychoterapii Gestalt i prowadzę grupę oraz warsztaty o psychoterapii z socjologicznej perspektywy krytycznej.

Dominik Sałdak

Jestem absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, certyfikowanym psychoterapeutą Gestalt. Podstawowe szkolenie w zakresie psychoterapii, ukończyłem w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. Praktykę psychoterapeutyczną rozpocząłem w 2009 roku, początkowo w poradni rodzinnej, następnie w prywatnym gabinecie. Obecnie jestem także członkiem zespołu Instytutu Treningu i Edukacji Gestalt, gdzie prowadzę grupy self experience oraz zajęcia z zakresu teorii i praktyki Gestalt. Współpracuję także z Polskim Instytutem Ericksonowskim. Posiadam certyfikaty psychoterapeuty wydane przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt (PTPG) oraz European Association for Psychotherapy (EAP). Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych, mam doświadczenie w pracy z młodzieżą, zdobyte podczas pracy w świetlicy socjoterapeutycznej. Pracuję także z rodzinami prowadząc warsztaty, szkoląc kandydatów na rodziny adopcyjne i zastępcze. Mam kilkuletnie doświadczenie w poradnictwie psychologiczno-pedagogicznym – pracuję w poradniach rodzinnych w Krakowie i Wieliczce. Jestem zaangażowany w prace Komisji Deontologicznej Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt.

 

Zajęcia: czas 50 godzin szkoleniowych (wymagana ilość godzin w ośrodkach szkolących Gestalt).

28.05. Sobota od 10:00 do 15:00 (2h przerwy ) od 17:00 do 20:00
29.05. Niedziela od 9:00 do 14:00 (3h przerwy ) od 17:00 do 20:00
30.05. Poniedziałek od 9:00 do 14:00 (3h przerwy ) od 17:00 do 20:00
31.05. Wtorek od 9:00 do 14:00 (3h przerwy ) od 17:00 do 20:00
01.06. Środa 9:00 do 14.30

Liczba uczestników: od 8 do 16 osób w grupie.

Cena treningu: 1750 zł

Miejsce treningu: Łeba, ul. Grabskiego 20

Zgłoszenia: https://forms.gle/ieNgbAQaavDZrQWC7

Nocleg we własnym zakresie. Istnieje możliwość zorganizowania noclegu przez organizatora w pobliskim obiekcie, gdzie będzie odbywać się trening  Rezerwacja i rozliczenia u organizatora.

Pokoje wyposażone są we własne łazienki, pościel oraz ręczniki. Cena dotyczy noclegu wraz ze śniadaniem.

Pokój 1 osobowy - 140 zł/os/doba

Pokój 2 osobowy - 100 zł/os/doba

Pokój 3 osobowy - 85 zł/os/doba

Jeśli masz jakieś pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji.Kontakt  →

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celu zagwarantowania pełnej funkcjonalności.