Trening terapeutyczny

14-18 CZERWCA 2022

 Prowadząca: Natalia Żuk-Michałowska psychoterapeutka Gestalt

Asystent: Zbigniew Kołakowski psychoterapeuta Gestalt

Drodzy Zainteresowani!

Zapraszamy Cię na trening terapeutyczny, podczas którego będziesz mógł/mogła spotkać siebie w mikrokosmosie grupy oraz spotkać innych w ich podobieństwach i różnicach.

Czego możesz się spodziewać?

Trening terapeutyczny jest intensywnym procesem indywidualno-grupowym, podczas którego:

  • możesz zbadać to, jak się kontaktujesz z innymi, by zaspokoić swoje potrzeby,
  • podjąć pracę nad osobistymi problemami, o których wiesz z procesu rozwoju osobistego lub psychoterapii, a co do których dotychczas nie doświadczyłeś/doświadczyłaś korekty, poprawy,
  • sprawdzać, ile dystansu, ile bliskości potrzebujesz i jak budujesz poczucie bezpieczeństwa,
  • pogłębić i poszerzyć swoją samoświadomość (emocji, potrzeb, przekonań, cielesności),
  • doświadczyć wymiany z innymi osobami, biorącymi udział w treningu,
  • uczyć się samoregulować.

Możesz spodziewać się pracy ciałem, emocjami, przekonaniami i zanurzenia w procesie grupowym, który stanowić będzie raz figurę, raz tło dla spraw, które wniesiesz jako tematy do pracy. To, co Ty wniesiesz, wpłynie na innych; to, co wniosą inni, wpłynie na Ciebie.

Do uczestniczenia zapraszamy osoby, które są w trakcie szkolenia terapeutycznego poza WSPG, absolwentów szkół psychoterapeutycznych oraz osoby mające doświadczenie swojego procesu terapeutycznego (były/są w indywidualnej, grupowej psychoterapii lub uczestniczyły kiedyś w treningu terapeutycznym). Wszystkich prosimy o wypełnienie formularza informacyjnego: LINK, który jest objęty poufnością. W razie wątpliwości, co do przyjęcia Cię na trening, będziemy się kontaktować z Tobą, żeby umówić się na konsultację i lepiej Cię poznać.

Zapraszają:
Terapeutka – Natalia Żuk-Michałowska wraz z koterapeutą – Zbigniewem Kołakowskim.

Natalia o sobie:

Jestem socjolożką, psychoterapeutką Gestalt i trenerką. Ukończyłam 4-letnią, całościową Szkołę Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych, akredytowaną przez European Association for Gestalt Therapy (EAGT) w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt. W 2015 roku certyfikowałam się w Polskim Towarzystwie Psychoterapii Gestalt, a w roku 2020 – przeszłam procedurę recertyfikacji.
Psychoterapię (indywidualną i par) prowadzę w ramach prywatnej praktyki od 2012 roku, a od czasu do czasu – warsztaty psychologiczne o różnorodnej tematyce. Współtworzę Pracownię Psychoterapii Gestalt w Łodzi (od 2012 roku) i zespół Wielkopolskiej Szkoły Psychoterapii Gestalt (od 2020 roku). Prowadziłam grupy terapeutyczne i asystowałam w treningach terapeutycznym i interpersonalnym.
Poza psychoterapią, współorganizowałam ogólnopolską kampanię i cykl warsztatów „RE:akcja w depresji” oraz byłam współzałożycielką magazynu PTPG „Fenomen Psychoterapii” – pełniłam funkcję redaktorki, korektorki i redaktorki naczelnej.
W pracy korzystam ze wszelkich swoich doświadczeń osobistych, terapeutycznych i zawodowych. Najważniejszymi są dla mnie własna terapia indywidualna i grupowe treningi terapeutyczne. Cenię też moje doświadczenie w pracy z młodzieżą (harcerstwo, socjoterapia, mentoring). Niezmiennie fascynuje mnie terapia par, w której przyświeca mi idea badania, jak jest „pomiędzy” partnerami. W gruncie rzeczy podobnie widzę proces terapeutyczny w terapii indywidualnej i grupowej – uważam, że pierwszym i chyba najważniejszym krokiem ku zmianie jest rozpoznanie, jak jest na granicy kontaktu, między osobą a środowiskiem. W pracy relacyjnej i dialogicznej, baczną uwagę przykładam do ciała klientów i często pracuję z jego fenomenami bezpośrednio. Do repertuaru metod gestaltowskich dołączam techniki bioenergetyczne Alexandra Lowena oraz z nurtu Sexual Grounding Therapy. Wszystko zależy od tego, co w danym momencie jest adekwatną odpowiedzią na to, co pojawia się w polu terapeuta-klient. Wszystko może mieć znaczenie i okazać się ważne – to utrzymuje mnie w zaciekawieniu, obecności i gotowości do działania w kontakcie z klientem i z samą sobą. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji i interwizji, które są dla mnie źródłem wsparcia i rozwoju.
Jestem mamą, żoną, opiekunką psów, entuzjastką lasu, jogi, roweru i tatuaży.

Zbyszek o sobie:

Z wykształcenia jestem psychologiem, pedagogiem, trenerem i edukatorem seksualnym. W 2021 roku ukończyłem 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie Gestalt w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt.
Psychoterapię indywidualną prowadzę od 2008 roku w ramach współpracy ze stowarzyszeniem, poradniami. Własną praktykę od 2012 roku, a od czterech lat prowadzę własny gabinet psychoterapeutyczny w Warszawie.
Przez wiele lat szkoliłem się i prowadziłem psychoterapię indywidualną z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików (DDA).
Współpracując, zwłaszcza ze Stowarzyszeniem Od-Do, współtworzyłem scenariusze zajęć i przeprowadziłem ponad 1000 godzin warsztatów rozwojowych i treningów m.in interpersonalnych. Prowadziłem także 2-letnią grupę terapeutyczną dla dorosłych. A wcześniej byłem koterapeutą w grupie terapeutycznej, która trwała 2 lata.
Ważny jest dla mnie kontakt i to, co się dzieje w relacji: terapeuty i klienta, jakie wspólnie tworzymy pole, energię. Tworzę dużą przestrzeń w relacji z klientem. Jestem uważny na to co dzieje się tu i teraz, patrzę na klienta całościowo. Ważny jest każdy aspekt: myśli, uczuć, doznań, energii i ruchu w ciele, duchowości. A także jak doświadcza naszej relacji, czego potrzebuje, co mu służy, jakie ma zasoby i jak buduje poczucie własnej wartości. Jestem także uważny na swoje doświadczenia w trakcie pracy i traktuję je jako drogowskazy w pracy na rzecz klienta, a także w dbaniu o siebie. Swoją pracę superwizuję.
Lubię spędzać czas z dala od szumu miasta, nad wodą, w lesie. Poznawać nowe, ciekawe miejsca. Lubię spacery z żoną i psem, a także aktywny wypoczynek: narty biegowe, kajaki, tenis ziemny.

Szczegóły:

Zajęcia: czas 50 godzin szkoleniowych (wymagana ilość godzin w ośrodkach szkolących Gestalt).

Harmonogram:

14.06 od 9:30 do 19:30 
15.06 od 9:30 do 19:30
16.06 od 9:30 do 19:30
17.06 od 9:30 do 19:30
18.06 od 9:30 do 19:30

Przerwa obiadowa codziennie od 13:30 do 16:00

Liczba uczestników:  od 10 do 16 osób w grupie.

Cena treningu: 1750 zł

Miejsce treningu: Łeba, ul. Grabskiego 20

Zgłoszenia: Formularz zgłoszeniowy

Pobyt:

Nocleg można zorganizować we własnym zakresie lub nocleg w obiekcie, gdzie będzie odbywać się trening. Liczba pokoi jednoosobowych w obiekcie jest ograniczona. Rezerwacja i rozliczenia u organizatora

Pokoje wyposażone są we własne łazienki, pościel oraz ręczniki. Cena dotyczy noclegu wraz ze śniadaniem. 

Pokój 1 osobowy - 130 zł/os/doba

Pokój 2 osobowy - 95 zł/os/doba

Pokój 3 osobowy - 80 zł/os/doba

Obiad: zupa, drugie danie, poczęstunek oraz napój -  45 zł/doba

Jeśli masz jakieś pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji.Kontakt  →

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celu zagwarantowania pełnej funkcjonalności.