BALANS

Warsztat Rozwoju Osobistego w ciepłym włoskim klimacie. W bliskości z naturą, nad jeziorem Garda.

- HARMONIA KONTAKTU
- RYTM ŻYCIA
- PŁYNNOŚĆ RELACYJNA

"Balans w ujęciu Gestalt traktowany jest dynamicznie, jako twórcze przystosowanie- zdolność elastycznego dopasowania do zmieniających się warunków otoczenia, a także aktywne działanie na rzecz organizowania swojej przestrzeni.

O balansie mówimy wtedy gdy wymiana na linii ja- otoczenie przebiega bez zakłóceń. Fenomenologiczne nastawienie przenosi punkt skupienia z tego co dzieje się wewnątrz pacjenta, na to co wyłania się w interaktywnym polu fenomenologicznym.

Za Wollantsem: "dynamiczne siły procesu formowania się Gestaltu pochodzą z obu części pola: zarówno z organizmu, jak i środowiska, co oznacza, że nie tylko wewnętrzny popęd organizmu wywołuje proces kontaktu również wymagania środowiska zachęcają do kontaktu".

Zapraszamy Cię, abyś w otulającej przestrzeni włoskiego regionu, okolic jeziora Garda doświadczył/a możliwości współtworzenia przestrzeni kojącego kontaktu pomiędzy sobą i światem. To transformująca podroż w kierunku wewnętrznej ciszy i akceptacji.

Naszym celem jest zainspirować Cię do poszerzania świadomości w kontakcie, a tym samym do odnalezienia własnego osadzenia przy jednoczesnej elastyczności pozwalającej doświadczyć „drugiej strony”. Zgłębisz zdolność utrzymanie balansu w dialogicznej relacji, jednocześnie utrzymują naprzemienne poruszanie pomiędzy dwiema stronami.

PRZYGLĄDAJĄC SIĘ SPOSOBOM NAWIĄZYWANIA KONTAKTU MASZ SZANSĘ:

- zatroszczyć się jednakowo o wszystkie wymiary istnienia: ciało, emocje, umysł i relacje z innymi,
- wyjść poza utarte ścieżki zachowań
- wyznaczyć granice Twojego bycia w świecie,
- sięgać po to, czego naprawdę potrzebujesz i odpuszczać to, co stanowi obciążenie,
- doświadczyć własnej sprawczości oraz wolności wyboru w kontakcie ze światem
- cieszenia się ze wspólnego bycia

WARSZTAT ADRESUJEMY DO:

- osób zainteresowanych rozwojem osobistym w balansie
- poszukujących inspiracji w kontakcie i ugruntowaniu w sobie
- potrzebujących rozwoju w integracji ciała, umysłu i emocji
- ceniących siłę i dynamikę pola grupy w pracy z sobą, relacjami, kompetencjami interpersonalnymi i tematami terapeutycznymi
- studentek i studentów, psychoterapeutek i psychoterapeutów, wszystkich osób zainteresowanych rozwojem osobistym oraz praktyką Gestalt

Prowadzące:

Pracują w zgodzie ze standardami Deklaracji Strasburskiej. Nieustannie dbają o poszerzanie swoich doświadczeń osobistych, jak i zawodowych. Regularnie superwizując się i biorą udział w szkoleniach oraz warsztatach terapeutycznych.

Aleksandra Replin

Od 25 lata nieustannie odkrywam siebie i innych na rzecz rozwoju i zmiany osobistej w myśl cytatu: „Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie” Mahatma Gandhi.

Poszukiwanie odpowiedzi: Kim jesteś ? Jak jesteś ? - to zaproszenie do niepowtarzalnej przygody integrującej wewnętrzny świat. Humanistyczne wartości są dla mnie gruntem w każdym wymiarze istnienia. Podążanie w kierunku jakości kontaktu, świadomości, integralności, pełni kontaktu traktuje, jako codzienność.
Ruch i cielesność są domem dla żywotności i witalności.
Przeżywam Gestalt zarazem, jako metodę, jak sposób życia dla każdego i na każdy dzień.

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką i superwizorką EAGT, ECP, PTPG oraz specjalistką Terapii Uzależnień. Odbyłam również szkolenia: Psychoterapia poprzez ciało A. Lowena; Analiza transakcyjna; Neuroafektywny Model Relacyjny. Praktykę kliniczną prowadzę od 1998 roku. Aktualnie prowadzę prywatną praktykę kliniczną w Poznaniu i jestem trenerką w WSPG

Izabela Jaskólska

Dialog i podążanie „za klientem” są podstawowymi elementami, którymi kieruję się w mojej pracy terapeutycznej. Szczególną uwagę zwracam na to, co ożywia klientów i daje im siłę do działania. Uważam za R. Hycner, że „ostateczna podstawa naszej egzystencji jest relacyjna i dialogiczna z natury”. Ludzkie serce pragnąc kontaktu urzeczywistnia się w spotkaniu i byciu spotkanym. Wierząc, że „nasze jestestwo potrzebuje uznania – od nas samych i innych osób” (R. Hycner, L. Jacobs) w swojej pracy staram się nie tylko słuchać ale przede wszystkim słyszeć drugiego człowieka.
Jestem psycholożką, certyfikowaną psychoterapeutką, superwizorką nurtu Gestalt oraz specjalistką Terapii Uzależnień. Absolwentką Wydziału Psychologii UAM i Instytutu Terapii Gestalt w Krakowie. Ukończyłam specjalizację z psychologii klinicznej w zakresie:” Psychiatria dorosłych”. Od ponad 14 lat prowadzę praktykę kliniczną. Zawodowo związana jestem z Poradnią Zdrowia Psychicznego i Uzależnień oraz WSPG.

TERMIN:
12.09 – 17.09.2023

GODZINY WARSZTATU:

12.09 godz. 16.00 – 20.00
13.09 – 16.09 godz. 8.00 do 13.00 sesja wieczorna 20.30 – 22.00

MIEJSCE:

Włochy Region północny, Jeziora Garda
13 Via del Bocciolo, Manerba del Garda, 25080, Włochy

W PROGRAMIE:

- praca w obszarze osobistych trudności
- praca z procesami ciała
- taniec spontaniczny
- medytacja w ruchu
- praca na procesie z użyciem technik pracy Gestalt

INWESTYCJA:

Koszt warsztatu: 2950 zł

Cena nie obejmuje noclegu i wyżywienia.
Miejscowość dysponuje szerokim zapleczem noclegowym.

Liczba miejsc ograniczona liczy się kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia do 15.07.2022

Wpłaty należy dokonywać:
PROGEST Sp. z o.o. ul. Dąbrowskiego 75/18, 60-523 Poznań
Nr rachunku bankowego: 56 1140 2004 0000 3902 8206 4632
W tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko, nazwę szkolenia

ZAPISZ SIĘ

Jeśli masz jakieś pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji.Kontakt  →

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celu zagwarantowania pełnej funkcjonalności.