Proces budowania tożsamości zawodowej psychoterapeuty Gestalt to fenomenologia, która jawi się tu i teraz, charakteryzuje się niepowtarzalnością chwili, dokonuje się w autonomii i wolności.

Rozwój zaczyna się gdy stajesz się tym kim jesteś, stawanie się sobą to naturalny proces zmiany i rozwoju , możliwy dzięki świadomemu istnieniu i asymilowaniu doświadczenia w kontakcie. Odbywa się w procesie poszukiwania równowagi i balansu wewnętrznego w kontakcie na granicy JA – ŚWIAT

Gestalt postrzega człowieka wielowymiarowo co w konsekwencji ogranicza możliwości budowania sztywnej struktury jako jedynie słusznej. Szanowanie i wspieranie indywidualności, możliwe jest w uznaniu wolności w realizacji własnej drogi zawodowej. Dynamikę i kierunki pola wyznacza różnorodność współtworzona przez zespół i studentów, powstaje przestrzeń umożliwiająca eksperymentowanie i doświadczania – siebie, grupy, relacji.

Proces rozwoju łączy się z gotowością rozwijania się, to momenty dające możliwość rozwiązania trudności, pokonanie przeszkód czy włączanie nowych kompetencji. W praktyce wyraża się to poprzez uznawanie swoich możliwości i ograniczeń zamiast oceniania siebie czy stosowania różnych form nacisku.

Dróg zawodowych jest wiele, nikt nie przejdzie jej za Ciebie, to Ty decydujesz jak i gdzie chcesz iść.

Odpowiedzialność za Swoją Drogę, za własną pracę ponosisz przede wszystkim Ty !

Zespół Trenerów i Terapeutów będzie Ci w niej towarzyszyć dzieląc się wiedzą, doświadczeniem, umiejętnościami.

Odpowiedzialność jest jak klucz który otwiera możliwości, daje wolność i sprawczość , więc niech zawsze zostanie we właściwych rękach – Twoich rękach.

Ty decydujesz i odpowiadasz jak skorzystasz z wiedzy, doświadczenia i umiejętności zdobytych w szkoleniu.

Edukacja w procesie szkolenia zawodowego psychoterapeuty jest jak most między tym gdzie jesteś dziś, a tym gdzie chcesz być zawodowo w przyszłości.

” Bądź jaki jesteś i wówczas zobaczysz, kim jesteś i jaki jesteś.
Pozwól sobie przez moment lub dwa na to , co chcesz zrobić i odkryj, co rzeczywiście robisz.
Zaryzykuj troszkę, jeśli możesz .
Czuj swoje własne uczucia .
Mów swoje własne słowa .
Myśl swoje własne myśli.
Bądź sobą .
Odkrywaj.
Zaplanuj swój rozwój poprzez doświadczanie siebie “

Fritz Perls

Jeśli masz jakieś pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji.
Serwis wykorzystuje pliki cookies w celu zagwarantowania pełnej funkcjonalności.
Wszystkie prawa zastrzeżone © WSP Gestalt 2022. wykonanie — PRESTOMEDIA.PL